İşletmeniz için En İyi E-Ticaret Platformları Nelerdir?

İşletmeniz için En İyi E-Ticaret Platformları Nelerdir?

[ad_1]

Doğru e-ticaret platformunu seçmek, işinizin başarısı için önemlidir. İhtiyacınız olan özellikleri seçiyorsunuz, ancak diğer yandan işiniz geliştikçe veya değiştikçe karşılaşacağınız zorlukları da alıyorsunuz. Platformunuzun çok yönlülüğü, esnekliği ve maliyeti muhtemelen size destek olabilir.

E-ticaret platformlarını karşılaştırmadan önce, yeteneklerinizin ve stratejilerinizin çoğunu zaten sıralamış olmanız akıllıca bir düşüncedir. Örneğin, SEO odaklı olanlar için daha iyi olan bazı platformlar var. E-ticaret sitenizi yapmamayı tercih eder ve sonrasında sitenizin stratejiniz için optimize edilmediğini anlarsınız. Bazı platformlar kodlama becerisine sahip olanlar için kısıtlayıcı görünse de, bu uzmanlığa sahip olmayanlar aynı platformların basitliğinden büyük ölçüde yararlanabilir.

Şu anda mevcut olan en iyi altı e-ticaret platformuna bir göz atarken, önceliklerinizi birincil endişeniz olarak koruyarak bizimle birlikte hareket edin.

1) WooCommerce

Bir süredir WooCommerce pazarına hakim oldu. Doğrudan bir WordPress eklentisi olarak, özellikle bir web sitesine sahip olan ve beklenmedik bir şekilde e-ticarete atlayan işletmeler için masaya getirilmesi gereken çok şey var. WooCommerce, yüksek uyarlanabilirliğe ve yerleşik analitiklere sahiptir. Platform aynı şekilde, neredeyse tüm e-ticaret platformları gibi, müşterilerin her gün desteklediği tüm günlere sahiptir.

Eklentinin kendisi ücretsizdir, ancak aslında sitenize sahip olmanız ve ilgili bazı masrafları ödemeniz gerekir. Genel bir pakete ihtiyacınız varsa, rakipler, örneğin Squarespace sizin için daha mantıklı olabilir.

2) Shopify

Shopify ezici bir çoğunlukla iyi bilinmektedir. Satış yapmak için sosyal medya pazarlamasına güvenen veya dış kaynak kullanımı yapanların tercih ettiği e-ticaret platformudur. Platform basit, esnek ve küçük ve orta ölçekli işletmelerden ölçeklenebilir. Ayrıca kullanmak için bir kodlama dilinin bilgisini bilmekle uğraşmanıza da gerek yok. Bunun yerine platform, sitenizi oluşturmanıza izin veren bir sürükle ve bırak arayüzüne sahiptir.

Shopify satışa odaklanır ve çok sayıda müşteri deneyimi yönetimi (CEM) ve yukarı satış özelliği sunar. Ancak shopify, en büyük mağazaları idare etmekte zorlanıyor. Shopify Plus, daha büyük bir mağazaya dönüşmenize yardımcı olabilir, ancak zaten büyük bir perakendeciyseniz sizin için doğru seçim olmayabilir.

3) Büyük Ticaret

Çok sayıda işletme, Shopify ve BigCommerce arasındaki seçimini daraltıyor. Big Commerce, Shopify’ın zorlandığı devasa mağazaların üstesinden gelemez, ancak aynı şekilde daha güçlü SEO performansı sunar. Dönüşümünüze yardımcı olabilecek tek sayfalık bir ödeme deneyimine sahiptir, ancak Shopify’ın çok iyi yaptığı tek tıklamayla yukarı satışlarda yetersiz kalır.

BigCommerce’in Shopify üzerinden işinize yarayıp yaramayacağı elbette kendi stratejinize bağlıdır. BigCommerce’i seçerseniz, yüksek özelleştirilebilirlik (kodlama becerileriniz varsa) ve sürekli müşteri desteği bekleyebilirsiniz. Bununla birlikte, diğer platformların temel planlarına dahil ettiği birçok özellik için daha yüksek bir fiyat etiketi bekleyebilirsiniz.

4) OpenCart

Big Commerce’in daha büyük fiyat etiketi mümkün değilse, bunun yerine OpenCart’ı takdir edebilirsiniz. Açık kaynak kodlu ve kullanımı ücretsiz, masrafı ücretsiz ile 100 ABD Doları arasında değişen eklentilere yatırım yapabilmenize rağmen. Pek çok ekstra alternatif var, bazıları başka bir yerde ödemek zorunda kalacağınız özelliklere sahip.

Platform aynı şekilde çok fazla kodlama bilgisi gerektirir, çünkü son derece özelleştirilebilir, ancak destekleri diğer platformlar kadar sağlam değildir. Bir şeylerin ters gitmesi durumunda, OpenCart size geri dönmeyi çabucak kaybederken web sitenizi kendiniz kurcalamanız gerekebilir.

Çözüm

Sonuç olarak, işletmeniz için en iyi e-ticaret platformu, hem hacim hem de sunulan ürün sayısı açısından kodlama yeteneklerinize ve geliştirme beklentilerinize uyan platform olacaktır.

Doğru platform, gelişmek için ihtiyaç duyduğunuz pazarlama ve müşteri deneyimi stratejilerini kullanmanıza da izin vermelidir.

Hangisini seçerseniz seçin, doğru e-ticaret platformunu seçme kararınızı aşırıya kaçmayın – işiniz üzerinde önemli bir etkisi olacak karmaşık bir karardır.

[ad_2]

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir