İş Web Siteniz İçin En İyi Web Tasarımcısını veya Web Tasarım Şirketini İşe Almak için 10 Adım

İş Web Siteniz İçin En İyi Web Tasarımcısını veya Web Tasarım Şirketini İşe Almak için 10 Adım

[ad_1]

Sonsuza kadar sitenizde çalışacak bir web sitesi tasarımcısı bulmayı planlıyorsunuz. Planlarınız belli ve içeriğinizi hazırladınız. Sıradaki ne? En iyi web tasarımcısını veya web tasarım şirketini seçme konusunda nasıl bir yol izliyorsunuz?

Adım 1. Etrafınıza sorun. Geçmişte bir web tasarımcısı tutmuş arkadaşlarınıza veya benzer şirketlere sorun. Web tasarımcılarının iletişim numaralarını almanın yanı sıra, o kişiyle çalışmanın nasıl olduğunu sorun. Tasarım sürecinde neler olduğunu ve sunulan tasarımlar hakkında ne düşündüklerini öğrenin.

Adım 2. İletişim bilgileri için araştırma yapın. Bölgenizdeki web tasarım şirketlerinin isimlerini ve iletişim bilgilerini almak için interneti veya telefon rehberinizi kullanın. İnternet kullanıyorsanız, geçmiş çalışmalarına bir göz atın. Ardından her biriyle iletişime geçin ve bir teklif isteyin.

Adım 3. Seçtiğiniz web tasarım şirketinin portföyüne bakın. Tasarımların profesyonel görünümlü, temiz ve kullanımı kolay olup olmadığına bakın.

Adım 4. Web tasarımcısının veya Web Tasarım Şirketinin deneyimine bakın. Kişi veya şirket ne kadar süredir faaliyet gösteriyor? Kaç şirket için tasarım yaptılar?

Adım 5. Tasarımcının veya web tasarım şirketinin web pazarlamasındaki en yeni trendleri takip edip etmediğini görün. Faydalı, karlı web siteleri, arama motoru optimizasyonu ve kullanılabilirliği ile ve sosyal medya pazarlaması gibi web 2.0 stratejilerini kullanarak doğru trafiği çeker. Etkili web siteleri, SEO ve kullanılabilirliği ciddi şekilde dikkate alır. Web tasarımcınızın her ikisi hakkında da en azından temel bilgilere sahip olup olmadığına bakın. Web sitenizin başarılı olması için başarılı bir internet pazarlama kampanyası uygulayabilmeniz gerekir.

Adım 6. Web tasarımcısı veya web tasarım şirketi tarafından önerilen geri dönüş süresine bakın. Şirketinizin planlarının takvimine uyuyor mu?

Adım 7. Web tasarımcısını veya web tasarım şirketinin hizmet şartlarını ve web sitesi dosyalarının sahipliğini inceleyin. Tasarımcının sizinle çalışmak için belirlediği koşulları kabul edip etmediğinizi görün. Ayrıca, nihai çıktının kime ait olduğu ve hangi boyutlarda olduğuyla ilgili haklara bakın. Bu en başından net değilse, görevlendirdiğiniz işin size ait olmadığını görünce şaşırabilirsiniz ve onu almak için fazladan ödeme yapmanız gerekebilir.

Adım 8. Web tasarımcısının tasarım sonrası hizmetler için neler sunduğunu görün. Tasarımcı sitenizin bakımına yardımcı olacak mı yoksa tasarımcının yalnızca ilk tasarımı yapması mı bekleniyor?

Adım 9. Tasarımcıyla konuşun. İletişim kurmak kolay mı? Web tasarımcınızla kolayca iletişim kurabilmelisiniz. Çözülmesini istediğiniz sorunları sunmakta rahat olmalısınız. Web tasarımcınız saygılı ve hızlı olmalıdır. Her ikiniz de, kişisel zevkinize değil, izleyiciler için en iyi neyin işe yarayacağına karar verebilmelisiniz.

Adım 10. Önceki, mutlu müşterileri arayın. Tasarımcının web sitesine veya bloguna göz atabilir ve müşteri referansları olup olmadığını görebilirsiniz. Tasarımcı hakkında söyleyeceklerine dikkat edin. Ayrıca onları aramayı deneyebilir (web tasarımcısının iletişim numarasını sorabilirsiniz) ve tasarım süreci ve nihai çıktı hakkında yorum isteyebilirsiniz.

[ad_2]

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir